جراحی زیبایی

تنگ کردن واژن با RF

تنگ کردن واژن با RF

خانم های زیادی هستند که به خاطر گشادی واژن نمی توانند مثل قبل از رابطه جنسی خود لذت ببرند. به همین دلیل مشکلاتی در روابط زوجین ایجاد می شود. در حال حاضر روشهای جراحی و غیر جراحی برای تنگ کردن واژن وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به بهترین روش تنگ کردن واژن بدون جراحی، یعنی آر اف واژن بپردازیم.

علت گشاد شدن واژن چیست؟

ضعیف شدن عضلات کف لگن به مرور زمان ضعف شده و فرد دچار شلی و گشادی واژن می شود. دلایل گشاد شدن واژن عبارتند از:

 • زایمان طبیعی متعدد
  • بالا رفتن سن
  • یائسگی
  • تغییرات هورمونی
  • کاهش یا افزایش وزن

رابطه جنسی در هنگام مقاربت باعث گشادی واژن می شود اما برای طولانی مدت تاثیری در خاصیت ارتجاعی واژن ندارد. بنابراین داشتن روابط جنسی نمی تواند از دلایل گشادی واژن باشد.

 

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

 

تنگ کردن واژن

با بالا رفتن سن، زایمان طبیعی و رسیدن به یائسگی عضلات کف لگن دچار ضعف و افتادگی می شود. این مسئله موجب گشادی واژن شده و لذت جنسی را در خانم ها کاهش می دهد. روش هایی برای درمان گشادی واژن وجود دارد که می تواند بی میلی جنسی در زنان را رفع کند. یکی از بهترین روش های درمان این مشکل استفاده از rf واژن است.

 

 

تنگ کردن واژن با آر اف

بهترین روش غیر جراحی برای درمان گشادی واژن استفاده از دستگاه آر اف واژینال است. تنگ کردن واژن با RF به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی حسی موضعی در مطب پزشک انجام می شود. تنگ کردن واژن با این روش به صورت غیر تهاجمی، بدون درد و بدون خونریزی انجام می شود.

 

 

اگر دچار گشادی واژن هستید، می توانید برای درمان آن به خانم دکتر آزاده یوسف نژاد، متخصص زنان و زایمان و فوق تخصص آنکولوژی مراجعه کنید. دستگاه آر اف هم اکنون به عنوان یکی از روشهای اصلی برای درمان گشاد شدن واژن در خانمها به کار می رود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره با شماره 02126741631 تماس حاصل فرمائید و یا به شماره واتساپ 09109027653 پیام دهید.

 

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

مزایای تنگ کردن واژن با آر اف

استفاده از آر اف واژن نه تنها باعث درمان گشادی واژن می شود، بلکه درمان با این روش مزایای دیگری هم دارد. به عنوان مثال:

 • درمان خشکی واژن
  • رفع درد هنگام نزدیکی
  • رفع آتروفی واژن
  • ماندگاری بالای نتیجه درمان
  • بدون درد
  • جلوگیری از بروز عفونت قارچی و باکتریایی واژینالی مکرر در زنان
  • نتیجه دهی سریع

 

مراقبت‌های قبل و بعد از تنگ کردن ناحیه تناسلی

مراقبت خاصی برای قبل از آراف نیاز نیست. فقط نباید عفونت واژینالی یا خونریزی واژینالی داشته باشید. چند روز بعد از پایان خونریزی پریودی، بهترین زمان مراجعه برای آر اف واژن است.
برای مراقبتهای بعد از تنگ کردن ناحیه تناسلی با آر اف هیگز هم نباید تا زمان احساس بهبودی، ورزشها یا کارهای سنگین انجام دهید. بعد از هر جلسه هیگز اگر احساس ناراحتی نمی کنید، می توانید رابطه جنسی داشته باشید.

 

نحوه تنگی واژن با دستگاه rf واژن

در این روش برای تنگ شدن واژن از امواج رادیوفرکوئنسی تولید شده توسط دستگاه rf واژن استفاده می شود. برای این کار پروب دستگاه (سر دستگاه آر اف واژینال) داخل واژن فرستاده می شود. امواج این دستگاه به عمق بافت های واژن نفوذ می کند. گرمای ایجاد شده توسط این امواج کم انرژی در واژن باعث:

 • افزایش گردش خون
 • ایجاد عروق خونی جدید
 • تحریک کلاژن سازی
 • تولید الاستین جدید

 

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

همچنین در وبلاگ دکتر یوسف نژاد بخوانید:

درد در هنگام رابطه جنسی چیست؟

کولپوسکوپی

زگیل تناسلی و درمان آن

 

مراقبت‌های بعد از RF واژن

درمان گشادی واژن با RF واژن به مراقبتهای بعد از عمل نیازی ندارد. همان روز می توانید به کارهای عادی خود برگردید. حتی می توانید همان روز، بعد از جلسه RF واژن رابطه جنسی داشته باشید.

جلسات آر اف واژینال

تعداد جلسات تنگ شدن واژن با آر اف واژینال، 3 جلسه است. این جلسات با فاصله 4 تا 6 هفته ای انجام می شوند. مدت زمان درمان در هر جلسه هم حدود 30 دقیقه خواهد بود.

ماندگاری آر اف واژن

تنگ کردن واژن با آر اف واژن از ماندگاری بالایی برخوردار است. کسانی که مایل باشند برای حفظ نتیجه می توانند هر سال یک جلسه آر اف واژن را انجام دهند.

رابطه جنسی و تنگ شدن واژن با آر اف

برخلاف روش جراحی تنگی واژن، شما می توانید بعد از درمان با آر اف رابطه جنسی داشته باشید. مزیت آن این است که  باعث افزایش میل جنسی و لذت جنسی در خانم ها می شود و تاثیر مثبتی بر روابط جنسی زنان دارد.

 

سن تنگ کردن واژن با آر اف

زنان از سنین 20 تا 70 سالگی می توانند برای تنگ کردن واژن با rf اقدام کنند. هیچ محدودیتی از لحاظ سنی برای انجام این عمل وجود ندارد. فقط این عمل برای دختران قابل انجام نیست و به بکارت آسیب می زند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *